Witaj na Gamegatorze!

Gamegator jest miejscem, w którym gracze mogą się podzielić swoimi znaleziskami na tematy dotyczące gier z innymi graczami. To świetny moment, aby dodać swój pierwszy wpis, który być może pojawi się na stronie głównej. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej kliknij tutaj lub ...

Dodaj swój pierwszy wpis

Jeżeli widziałeś już wszystkie opublikowane wpisy - sprawdź dział z najnowszymi znaleziskami, które czekają na Twój głos!
2
Na przestrzeni ostatnich dwóch lat, komputery dla graczy przeżywają renesans. Jednak początki gier i komputerów nie były tak kolorowe...
1
Być może Fallout nie zostanie najlepiej wyglądającą grą na konsolach obecnej generacji i na PC, ale gdy zestawić zrzuty ekranu z tymi pochodzącymi z trzeciej odsłony serii różnica jest kolosalna. I jeżeli ktoś twierdzi, że gra od trzeciej części nic się nie zmieniła, nie ma pojęcia o czym gada.
2
Wpis o tym jak Minecraft potrafi wciągnąć człowieka i stworzyć coś niesamowitego.
2
Rodzimi twórcy nie przyzwyczaili nas do kasowania gier, ale mimo wszystko kilka trafiło do kosza. Przyglądamy się tym, których żal najbardziej.
2
W 1982 r. niewielka firma Amiga Corporation pod wodzą technologicznego guru, Jaya Minera pracowała w tajemnicy nad konsolą o kryptonimie Lorraine. Kilka dni temu minęło okrągłe 30 lat od premiery tego komputera.
3
Wakacje to czas odpoczynku, wyjazdów, ale i sentymentalnych podróży w przeszłość. Znudził się „Wiedźmin”? „Arkham Knight” wciąż nie działa? A może po prostu zatęskniliśmy za rozpikselowanymi hitami sprzed dwudziestu i więcej lat? Żaden problem, wystarczy parę kliknięć, by przenieść się w czasy Atari, Pegasusa czy automatów do gier.
2
Pistolety świetlne towarzyszyły konsolom do gier niemalże od zarania historii komputerowej rozrywki. W późnych latach osiemdziesiątych każdy z głównych graczy na rynku miał w swojej ofercie adekwatne urządzenie, umożliwiające strzelanie do wirtualnych przeciwników, pojawiających się na ekranie telewizorów. Atari miało swojego XG-1, Sega Light Phasera a Nintendo Zappera.
2
Trylogia Mass Effect ma do zaoferowania znacznie więcej, niż przeciętny gracz jest w stanie odkryć – to fakt, z którym nie da się dyskutować. Tylko najbardziej dociekliwi i wytrwali fani serii są w stanie poznać każdy skrywany przez nią sekret.
2
Oryginalne Sony PlayStation poleciało w kosmos. No, przynajmniej jego kawałek w postaci procesora MIPS R3000, który stał się kilka lat temu mózgiem sondy New Horizons...
2
Kolejna, trzecia już część najlepszych soundtracków. Zapraszam!
2
Kiedy gramy czy obrabiamy zdjęcia nie zastanawiamy się zwykle co tak naprawdę stoi za obrazem wyświetlanym na ekranie ani ile mocy obliczeniowej potrzeba na to, aby wygenerować wszystko to, co oglądamy. Za wszystko to odpowiadają karty graficzne – zgodnie z nazwą: układy odpowiedzialne w komputerach, tabletach i smartfonach za renderowanie grafiki i przekazywanie tych informacji do wyświetlacza.
3
Nowe gry na nowe konsole są strasznie drogie. Wiadomo - chciałoby się pograć, ale nie zawsze jest to możliwe z uwagi na fundusze. Na konsolę na szczęście jest dostępna cała masa gier w modelu F2P, które są naprawdę dobre i warto je chociaż sprawdzić.
3
Historia brytyjskiego studia Imagine Software, któremu mimo ogromnego sukcesu nie dane było przetrwać “siedmiu tłustych lat” powinna na zawsze pozostać przestrogą dla dużych i małych graczy na arenie komputerowej rozrywki. Wczesne lata osiemdziesiąte były początkiem rozkwitu branży. Trudno już wtedy było mówić o przemyśle we współczesnym rozumieniu, jakkolwiek to właśnie firmy takie, jak Imagine Software i – ich główny rywal na rynku brytyjskim – Ocean, stanowiły niejako etap przejściowy pomiędzy “kodowaniem w garażu” a “wielkim przemysłem”.
3
Oh, Deer! Alpha kilka dni temu pojawiła się w Playstation Mobile i jest to prawdopodobnie ostatnia gra, która pojawi się PSM. Mało tego - w mojej opinii jest to jedna z najlepszych gier na PlayStation Vita w ogóle i kosztuje jedynie 2 zł! Historia powstania tej gry jest naprawdę interesująca i warto się zapoznać z artykułem na jej temat, szczególnie że w całej historii przewija się również Polska
2
Drugi już wpis o najlepszych soundtrackach. Tym razem może niezbyt ambitne i udane produkcje, lecz z dozą świetnego dźwięku świetnego do refleksji.